آشنایی با ابرقدرتهای صنعت برق

دوشنبه 11 بهمن 1395
13:55
احمد خلیلی

هند در بین ابر قدرت های صنعت برق

هند محبوبیتی برای ابرقدرت­های صنعتی شرقی و غربی تبدیل خواهد شد. امریکا نقش مهمی در بروز قابلیت­های تکنولوژی صنعتی هند بازی می­کند، همان نقشی که در آلمان و ژاپن برای ساخت پایه­ تولید خود بعد از جنگ جهانی ایفا کرد. فروشنده­ های تکنولوژی امریکا مانند سیسکو و آی بی ام و غول­های صنعتی مانند Cummins و بویینگ هم اکنون در حال تبادل تکنولوژی تولیدی پیشرفته وپروسه­ تجارتی به هند هستند. انتظار می­رود آژانس­های دولتی امریکا مانند موسسه­ ملی استاندارد و تکنولوژی به زودی با کنفدراسیون صنعت هند شریک شود تا برنامه ­های انتقال تکنولوژی را رسمی کند که تولید کنندگان متوسط هندی و به لطف آی تی، تولیدشان را تسریع بخشند.

در کنار امریکا، غول­های صنعتی آلمانی و ژاپنی هم در یک مقیاس بزرگ در صنعت تکنولوژی هند شرکت می­کنند. ولی بزرگترین همراه می­تواند چین باشد، رقیب اقتصادی سابق هند. با مواجهه با یک فرصت کاری ثابت در عصر تولید،کمپانی­های چینی بیشتری با Haier و Lenovo برای روانه کردن محصولاتشان به هند، رقابت خواهند کرد. با شتابگیری این گرایش ،شبکه­ های نوآوری “چینی هندی”پرورش اتصال R g D از تولیدکننده­ های تکنولوژی، سرانجام نتیجه می­دهد.

ابر قدرت های صنعت برق

بعد از پنج دهه ستم، جنین صنعتی هند بالاخره از ظرف خارج شد. تاثیر سه­ گانه­ انقلاب صنعتی هند عمیقا در اقتصاد تکنولوژی جهانی حس می­شود. در حال حاظر صنعت برق در هند رو به پیشرفت می باشد و توانسته در همین راستا با بستن قرار داد های بزرگ با کمپنانی های به نام دنیا شروع به تولید محصولات و تجهیزات برق و الکترونیک نماید.

ورود هند در بازار صنعت برق و آی تی

هند وارد عصر طلایی صنعت برق شده چون اساس تولید خود را روی تکنولوژی پیشرفته گذاشته است. تا همین اواخر، بازار آی تی هند به عنوان یک بازار با بیس صادرات برای نرم افزار و خدمات با کیفیت بالا و مصرف شده به وسیله­ مشتریان خارجی در امریکا و اروپا،، شناخته می­شد که تقریبا ۹۰ درصد سود (Wipro WIT) و (Infosys INFYY) به حساب می ­آمد.

ولی اوضاع در حال تغییر است، چون هند از یک تولید کننده­ تجهیزات هوشمند سازی تا یک استفاده­ کننده­ آی تی هوشمند درگیر است. با دنبال کردن پیشگامان کاربران آی تی در خدمات مالی مانند ICICI و تله کام، شرکت­هایی مانند Bharti و صنایع نیروی خانگیی مانند Tata steel در حال پایگذاری به سرمایه گذاری آی تی هستند تا پیشرفتشان در بازار داخلی و بین المللی را حفظ کنند. در سال ۲۰۰۶ کمپانی­های هندی صرف پولشان را در زمینه­ آی تی نسبت به ۲۰۰۵، ۶۸۸ درصد افزایش دادند که این سریعترین افزایش در میانن کشورهای آسیایی و غربی بود.

اقتصاد دان Carlota Perez که چرخه­ های تکنولوژی سه قرن گذشته را مطالعه کرده اعتقاد دارد که یک جامعه زمانی وارد عصر طلایی تکنولوژی خود می­شود که نوآوری­ های تکنولوژی شروع به نفوذ عمیق­تر به داخل لایه­ های مختلف اقتصاد خود می­کند .چون هند به عصر طلایی تکنولوژی خود پای می­گذارد، تولیدکنندگان هندی تکنولوژی­های بسیار پیشرفته را به سمت تجارت آی تی نسل آینده هدایتت می­کند.

برای مثال، Hindustan Aeronautics که یک قرارداد با بویینگ امضا کرد که یک میلیارد دلار از کار تولیدی فضایی را به هند می­آورد که از مدیریت پردازش محصول و فرکانس رادیویی استفاده می­کند تا مخارج زنجیره­ عرضه را کاهش دهد و به بازار سرعت ببخشد. شرکت­های نیمه جهانی مانند Bharat Forge سیستم­های آی تی خود را از نو طراحی می­کنند و می­توانند به آسانی به شرکت­هایی خارجی وصل شوند.

صنعت برق و آی تی

حل بحران اقتصادی با استفاده از پیشرفت صنعت برق در هند

هند و فروشنده ­های تکنولوژی MCN در بازار آی تی صنعتی هند با هم جور هستند.تا بحران امریکا را جبران کنند.

بحران اقتصادی، فروشنده­ های خدمات آی تی هند به مانند Wipro و Infosys که الان فقط حدود ۱۰ درصد سود خود را از مشتریان داخلی کسب می­کنند به سرعت مجبور به تامین نیاز فزاینده­ شرکت­های صنعتی به تکنولوژی در حیاط پشتی(خارج از مرز) خود هستد.

ولی موفقیت تضمین شده نیست، چون شرکت­های رقیب چند ملیتی مانند IBM, Accenture (CAN), Capgemini که در میان مدیران سطح سوم هندی از نظر انصاف از محبوبیت برخوردارند در حال محکم کردن جای پای خود در بازار آی تی داخلی هند هستند.

ولی هند و کمپانی­های خدمات آی تی چند ملیتی تنها کسانی نیستد که به دنبال مشتریان صنعتی در هند هستند. آنها با شرکای سابق خود مانند (SAP,Oacle ORCL) رقابت خواهند کرد. هر دو در سکوت به فضای خدماتی ورود کرده اند و در جستجوی بهبودد اپلیکیشن­های نرم افزاری برای مشتریان تولیدکننده­ ویژه­ خود هستند. چون مرز بین نرم افزار آی تی و خدمات آی تی نامشخص است، انتظار می­رود SAP , Oraclee شرکت­های مشاوره­ای آی تی دسته دومی هندی را بخرند تا اعتبارنامه­ خدمات صنعتی خود را جا بیندازند.

پیشرفت صنعت برق

قطب صنعت برق و آی تی

پول VC به سمت بهبود آی تی صنعتی اکوسیستمی جریان پیدا خواهد کرد. زمین نمایش برای انقلاب تولیدی هند ۳۰۰ منطقه­ اقتصادی ویژه و ۱۱۸ دسته­ تولیدی جدید خواهد بود که کل هند را تکان(جهش)خواهد داد. همانطور که در Hsinchu,Taiwan اتفاق افتاد و درر دوره Silicon,USS ، این قطب­های صنعتی بطور طبیعی در داخل دسته­ های تکنولوژی که فارغ التحصیلان موسس را جذب می­کند، نمو پیدا خواهند کرد، کسانی که ریسک سرمایه گذاری بزرگ را از طرف کمپانی­ هایی مانند اینتل و سیسکو خواهند گرفت تا تکنولوژی های جدید را برای یک بازار در دسترس مشتاق، گسترش دهد.

برای جلوگیری از افزونگی، این دسته­ های تکنولوژی­ منطقه ­ای، شایستگی اصلی خودشان را به سمت مهارت­های تولید در منطقه­ خودشان، تخصصی خواهند کرد و نشان خواهند داد و به ارائه کننده­ نانومتریال، کارخانه­ نساجی Tamil Nadu،اکوسیستم آی تی مکاترونیک در قلب قطب تولیدی Noida یا تکنولوژی سنسور وایرلس amid Punjabb که قطب تجارت کشاورزی است، پیشرفت خواهدد بخشید (برای تسریع تولید مزرعه).


[ بازدید : 22 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
برگ نما یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کارهای صنعت برق می باشد و به تمام فعالان صنعت برق کمک می کند تا در فضای انلاین بیشتر و بهتر دیده شوند. و به سهولت محصولات، خدمات و تولیدات خود در حوزه صنعت برق را معرفی کنند امکانات این بستر کاملا رایگان می باشد و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهد مثل یک وب سایت اختصاصی است. اگر در صنعت برق به هر شکلی فعالیت دارید می توانید با حضورتان در این وب سایت کسب و کارتان را متحول کنید.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به صنعت برق است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات